FAQ


1 - عمومی - آیا اطلاعات فنی محصولات کامل است؟
مشخصات درج شده برای محصولات با توجه به اطلاعات موجود در سایت سازنده ی محصول ، وبسایت های تخصصی الکترونیک و یا اطلاعات درج شده روی محصول، گردآوری و در اختیار مشتری قرار داده شده است.نمی‌توان گفت که این اطلاعات کامل  و بدون اشکال است اما همکاران ما در واحد فنی تمام سعی خود را می کنند تا با درج هر چه بهتر و بیشتر اطلاعات فنی خرید آسانتری را برای مشتریان فراهم نمایند.

2 - عمومی - منظور از امتیاز پس از بررسی چیست؟

کارشناسان فنی زرکیت با توجه به پارامترهایی از قبیل تعداد ، کیفیت ، سلامت فنی و ظاهری کالا ها ،کاربرد محصول آنها را امتیاز گذاری می نمایند .

چنانچه محصولی با امتیاز 100 در سایت درج گردیده باشد، بدین معناست که این محصول از همه ابعاد عالی و صد درصد کارایی خود را دارد و محصولی که امتیاز ۵۰ را دریافت میکند بدین معناست که  ۵۰ درصد از کارایی مشابه را دارد.

بروز رسانی : با توجه به در خواست مشتریان از این پس مبنای امتیاز دهی محصولات جدید زرکیت از 10 میباشد.


3 - عمومی -  آیا محصولات  زرکیت کاملا تست شده بوده و می توان با اعتماد کامل آنها را انتخاب کرد؟

   تمام محصولات زرکیت بطور کامل در دو دوره  قبل از درج در سایت و قبل از ارسال برای مشتری تست گردیده و چنانچه محصولی مشکل خاصی داشته که در کیفیت و کارایی و نحوه استفاده تاثیر بگذارد تمام توضیحات درج گردیده و بر حسب آن قیمت گذاری و امتیاز گذاری انجام می پذیرد. چنانچه محصولی  هیچ  موردی مبنی بر  وجود مشکل نداشته باشد به معنای سالم بودن محصول می باشد. تمام مشتریان می بایست با توجه به اطلاعات درج شده روی لیبل محصول و اطلاعات موجود در قسمت توضیحات محصولات  و با در نظر گرفتن پروژه و نیاز خود ، محصول مورد نظر را خریداری نمایند.


4 - عمومی - آیا فروشگاه  ملزم به  عرضه لوازم جانبی محصولات جهت تکمیل پروژه مشتری می باشد؟

تمام محصولات موجود در این فروشگاه تا حد امکان همراه با توضیحات کامل و راهنمایی در مورد نحوه راه اندازی در قسمت بلاگ آموزشی زرکیت عرضه میشوند. در بخش آموزش زرکیت نحوه استفاده از محصول را با استفاده از لوازم جانبی دیگر اعم از درایور و غیره آموزش داده شده است اما  فروشگاه هیچ مسئولیتی  نسبت به تهیه لوازم جانبی آن ندارد تمام مشتریان می‌توانند دیگر لوازم مورد نیاز جانبی راه اندازی محصول را  در بازار تهیه نمایند.


5 - عمومی -   آیا امکان سفارش محصولی خاص که  در سایت موجود نمی باشد و یا تعداد آن کم می باشد وجود دارد؟

امکان تهیه ی یک کالای خاص و یا تعداد بیش از موجودی به سفارش مشتری وجود ندارد .موجودی سایت آنلاین درج  گردیده و  مشتری در صورت نیاز به تعداد خاصی از یک محصول می‌تواند از مدل های مشابه آن در سایت استفاده نماید.


6 - عمومی -  آیا قیمت های مناسب محصولات زرکیت دلالت بر کیفیت پایین تر محصولات دارند؟

قطعا خیر ، ارائه بهترین قیمت و بالاترین کارایی جز اصول کارکرد این فروشگاه بوده ، مدیران این فروشگاه با هدف ارائه محصولاتی کارآمد با قیمت تمام شده مناسب حتی با محاسبه قیمت سربار هزینه ارسال ، محصولات را ارائه می نمایند. قیمت مناسب محصولات به  منزله کیفیت پایین محصولات نیست. 

هدف ارائه محصولاتی با کیفیت با برندهای معتبر و قیمت تمام شده ی بسیار مناسب و رقابتی می باشد.


7 - عمومی -  آیا شکل ظاهری محصولات در کارایی محصول موثر می باشد؟

عکس های موجود در سایت دقیقا عکس های تهیه شده از خود محصول میباشند و شکل ظاهری دلیل بر کیفیت بالا و پایین آن نمی باشد.

آنچه که کیفیت محصول را تعیین می کند امتیاز زرکیت پس از بررسی های تخصصی می باشد.


8 - عمومی -  آیا شکل ظاهری محصولات بر کیفیت  محصول موثر می باشد؟

عکس های موجود در سایت دقیقا عکس های تهیه شده از خود محصول میباشد  و شکل ظاهری دلیل بر کیفیت بالا و پایین آن نمی باشد آنچه که کیفیت محصول را تعیین می کند   امتیاز زرکیت پس از بررسی  می باشد.


9 - عمومی - منظور از هزینه بسته بندی  چیست؟ ( مختص جشنواره های زرکیت)

هزینه بسته بندی شامل هزینه جعبه پستی ، چسب بسته پلاستیکی و محافظ های که ارسال اجناس را قابل اطمینان نماید می باشد.

 همانطور که میدانید محصولات این فروشگاه نسبت به حجم خود از وزن زیادی برخوردار می باشند، لذا بسته بندی با کیفیت عالی می تواند محصول خریداری شده تا درب منزل مشتری را تضمین نماید. ضمنا هزینه ارسال مرسوله از انبار مرکزی تا محل دریافت مرسوله توسط پست و یا هر حامل دیگری در فروشگاه به صورت رایگان محاسبه می گردد.لذا مشتریان گرامی هزینه بسته بندی محصولات را می پردازد.


10 - عمومی -  منظور از تخفیف بسته بندی چیست؟

آن دسته از مشتریانی که خرید حداقل تا سقف یک میلیون ریال خرید کنند تا ۵۰% و  آن دسته از مشتریانی که خرید  حداقل تا یک میلیون و پانصد هزار ریال خرید نمایند هزینه بسته بندی به صورت رایگان محاسبه می گردد.


11 - عمومی -  آیا  امکان بسته بندی و ارسال رایگان وجود دارد؟

چنانچه مشتری محصولاتی را انتخاب نماید که در جزئیات آن ها ارسال رایگان درج شده باشد ، آن محصولات بدون احتساب هزینه بسته بندی و ارسال برای مشتری ارسال خواهد شد و چنانچه مشتری در کنار این محصولات ، محصولات دیگری را نیز انتخاب نماید، هزینه بسته بندی و ارسال صرفا برای مابقی  محصولات انتخابی محاسبه خواهد شد.


12 -  عمومی - منظور از  هزینه ی پستی چیست؟

 این هزینه صورت آنلاین توسط پست جمهوری اسلامی ایران تعیین می گردد و زرکیت هیچ دخل و تصرفی در قیمت های آن ندارد.اگر مشتری حامل های غیر پستی (تیپاکس ، باربری و...) را  انتخاب نماید فقط هزینه ی بسته بندی را پرداخت خواهد کرد، سایر هزینه ها به صورت پس کرایه پس از دریافت محصول توسط مشتری پرداخت خواهد شد. توصیه می شود قبل از انتخاب گزینه‌های باربری از حدود هزینه های آن توسط باربری شهر خود مطلع شوید، توصیه زرکیت برای حامل باربری بارهای سنگین و حجیم می باشد که هزینه های آن به مراتب از پست جمهوری اسلامی ایران مناسب تر است.


13 - IGBT - IGBTها چه کاربردی دارند؟

آی جی بی تی ها (IGBT) از خانواده ترانزیستور ها با خواص خاص می باشند که میتوانند با سطح ولتاژ بالا و فرکانس متوسط کار کنند  آی جی بی تی ها  در پروژه های همچون ساخت انواع اینورتر DC به AC ، ساخت یو پی اس (UPS) ، ساخت انواع اسیلاتور فرکانس متوسط ولتاژ بالا مانند اسیلاتور کوره القایی استفاده می گردند.


14 - IGBT - آیا کیفیت  آی جی بی تی در کارکرد آن موثر است؟

برای پروژه های کوچک استفاده از آی دی وی دی های چینی و کیفیت متوسط مشکلی نخواهد داشت اما چنانچه تصمیم به ساخت یک پروژه حرفه ای و کارآمد داشته باشیم نیاز به آی جی بی تی های به مراتب حرفه ای تر خواهیم داشت.


15 - IGBT - آی جی بی تی چگونه کار میکند؟

تمام آی جی بی تی ها در ابتدا ولتاژ DC را دریافت نموده و با اعمال پالس به پایه گیت آی جی بی تی آن را به شکل موج مربع ای با اختلاف فاز مشخص ارائه می نمایند بدیهی است که دریافت خروجی DC برای الکتروموتورها با توان کم مشکلی پیش نمی آورد اما چنانچه نیاز به استفاده از این خروجی در تجهیزات دیگر داشته باشیم باید جهت کاهش تلفات ولتاژ خروجی آن را به موج سینوسی تبدیل نمایید معمولا آی جی بی تی های ارزان قیمت مشکلات خاصی را در شکل موج خروجی خود ایجاد می نمایند که سینوسی کردن آن را بسیار مشکل می سازد.


16 - IGBT - آیا عدم استفاده از هیت سینک در آی جی بی تی ها مشکل خاصی ایجاد می نمایند؟

چنانچه توان خروجی از آی جی بی تی ها بسیار کمتر است توان نامی آی جی بی تی باشد و باعث گرمای بسیار کم ای جی بی تی گردد مشکل خاصی ایجاد نمی نماید اما چنانچه جریان کمی از حالت معمول بالاتر رود آی جی بی تی به سرعت گرم شده و باعث از بین رفتن آنها می گردد توجه داشته باشید که آی جی بی تی نسبت به ماسفت و ترانزیستورها بسیار حساس بوده و چنانچه در زمان راه اندازی آی جی بی تی دقت لازم را عمل نیاوریم آی جی بی تی به سرعت میسوزد.


17 - IGBT - آیا استفاده از هیت سینک برای ترانزیستورهای قابلمه ای الزامی است؟

با توجه به ساختار ترانزیستور های قابلمه ای که اکثراً برای خروجی جریان متوسط و بالا طراحی گردیده اند لزوم استفاده از هیت سینک برای افزایش عمر و کارایی آنها بسیار موثر است اما در ترانزیستور های کوچک و همچنین ماسفت های  متوسط لزوم استفاده از هیت سینک بسیار کم  می باشد اما استفاده از هیت سینک عمر تمام مشتقات ترانزیستوری افزایش می دهد.


18 - اسیلوسکوپ - نحوه تست اسیلوسکوپ چگونه است؟

جهت تست اسیلوسکوپ ابتدا آن را به برق متصل نموده کلید پاور آن را روشن کنید اسیلوسکوپ ها به قسمت اسیلاتور داخلی اسیلوسکوپ که به صورت یک پین یا یک حلقه در پایین اسیلوسکوپ قرار دارد متصل کنید سلکتور ولتاژ و تایم دیویژن را به آرامی بچرخانید زمانی که یک فرکانس با موج مربعی روی نمایشگر نشان داده شد بدین معناست که اوسیلوسکوپ کار خود را به درستی انجام می دهد.


19 - استپر موتور - چگونه یک استپر موتور را تست نماییم؟

استپر موتورها بصورت سه سیم، چهار سیم ، پنج سیم ، شش سیم و هفت سیم دسته بندی می گردند برای تست هر یک از استپر موتورها می توانید به ویدیو های تهیه شده توسط این فروشگاه مراجعه نموده و روش صحیح اتصال و سیم بندی آن را یادگیری نمایید.


20 - استپر موتور - آیا می توان ولتاژ کاری استپر موتورها را بیش از ولتاژ تعیین شده در سایت ، قرار داد؟

بله چنانچه ولتاژ اعمالی از ولتاژ مشخص شده برای استپر موتور تا حدودی کم یا زیاد باشد در کارکرد موتور اختلال ایجاد نمی نماید اما باید توجه داشته باشید که استپر موتور ها برای کارکرد دائم و یا تحت فشار با ولتاژ مشخص شده توسط شرکت سازنده کار می کنند چنانچه ولتاژ آن را کم یا زیاد کنید تمام پارامترهای مشخص شده از جمله قدرت استپر موتور دمای تولید شده توسط استپرموتور و سایر موارد تغییر خواهد کرد، توصیه فروشگاه به شما اعمال ولتاژ کاری مشخص شده می باشد چنانچه ولتاژ کاری با ولتاژ موجود در تغذیه شما تفاوت اندکی ندارد نیازی به نگرانی نیست.


21 - استپر موتور - چگونه می توانیم درایور دستور تهیه نماییم؟

اگر شما تصمیم  به راه‌اندازی یک استپرموتور دارید و قصد استفاده حرفه ای از آن را ندارید می توانید از یک اوسیلاتور مانند آی سی ۴۰۱۷ به‌عنوان اسیلاتور و از یک آی سی بافر ترانزیستوری مانندULN2003 امثال آن برای راه‌اندازی استپر موتور استفاده نمایید.


22 - استپر موتور - نحوه سیم بندی استپر موتور های 6 سیم و 5 سیم چگونه است؟

شما می توانید با اهم متر سیم مشترک موتورهای 5 سیم و 6 سیم که به ترتیب یک سیم و دو سیم مشترک می باشد را پیدا نموده و 4 سیم پالس را به بافر ترانزیستوری وصل نمایید. لطفاً برای روشن تر شدن این موضوع به بخش ویدئو های منتشر شده توسط این فروشگاه مراجعه نمایید.


23 - استپر موتور - چگونه می توان از کانکتورهای موجود روی استپر موتور ها استفاده نمود؟

اگر کانکتور موجود با کانکتور های بازاری مطابقت داشته باشد می توانید از مدل نر یا ماده آن استفاده نموده و استپر موتور را راه اندازی نمایید اما اگر کانکتور مربوطه خاص بود شما می توانید کانکتور موجود را از استپر موتور جدا کرده و کانکتور دیگری را جایگزین آن نمایید.


24 - استپر موتور - چگونه از سالم بودن استپر موتور در نگاه اول آگاه شویم؟

کافیست شما کانکتور و یا سیمهای خروجی استپر موتور را به یک ال ای دی متصل نموده و با چرخش موتور ال ای دی روشن خواهد شد بدیهی ست که در زمانی که استپر موتور شروع به حرکت نموده و ال ای دی روشن شود به این معناست که ال ای دی در دو سر سیم پیچ متصل به یکدیگر قرار گرفته و استپر موتور سالم است معمولاً برای استپر موتور های چهار سیمه  دو به دو با یکدیگر مرتبط می باشند ، چنانچه ال ای دی را به پایه های مخالف متصل نماید ال ای دی روشن نخواهد شد برای اعمال ولتاژ هم از این روش می توانید استفاده نمایید برای استپر موتور های پنج سیم و شش سیم کافیست ال ای دی را به صورت متوالی بین پایه های استپر موتور و یا سیمهای استپر موتور قرار داده و شفت آن را بچرخانیم اگر ال ای دی شروع به چشمک زدن و روشن شدن کرد به معنای سالم بودن سیم پیچی استپر موتور میباشد توجه داشته باشید که استپر موتور های هشت سیم و ده سیم نیاز به سربندی خارجی  نیاز دارند برای روشن تر شدن این موضوع می توانید به ویدیو های منتشر شده توسط این فروشگاه مراجعه نمایید تا این موضوع برای شما بیشتر روشن شود.


25 - استپر موتور - بعضی از استپر موتور ها دارای اطلاعات فنی کامل نمی باشد علت آن چیست؟

بعضی از محصولات زرکیت  به دلیل خاص بودن و یا به دلیل اینکه آن محصول در یک محصول خاص مثل یک استپر موتور داخل یک پرینتر جوهر افشان یا لیزری قرار گرفته و کمپانی طراح استپر موتور آن را به سفارش یک کمپانی ساخته و کمپانی سازنده استپر موتور از درج اطلاعات فنی دقیق در اینترنت خودداری نموده و هدف این کمپانی از این کار ایجاد یک بازار انحصاری بر حسب سفارش خریدار بوده است لذا بعضی از قطعات به دلیل خاص بودن و یا به دلیل نادر بودن اطلاعات کافی در اینترنت برای آن موجود نمی باشد توصیه ما به شما دوستان برای خرید این محصولات توجه به اطلاعات موجود در سایت و بعد از خرید تست و بررسی فنی می باشد توجه داشته باشید که تمام قیمت گذاری های سایت زرکیت بر حسب اطلاعات فنی، کیفیت محصول، تعدد محصول و پارامترهای از این قبیل می باشد انجام می پزیرد.


26 - استپر موتور - بعضی از استپر موتورها دارای پولی خواص می باشند آیا می توان آنها را تغییر داد؟

هر استپر موتوری در زمان استفاده و طراحی توسط کمپانی برای هدفی خاص طراحی گردیده است چنانچه پولی آن تغییر نماید کارایی محصول هم تغییر خواهد کرد برای تعویض پولی سر استپر موتور شما می‌توانید از یک پولی کش استفاده نمایید چنانچه این ابزار را ندارید می توانید به یک تراشکاری مراجعه نموده و توسط ایشان پولی مورد نظر خود را جایگزین پولی روی محصول نمایید ضمناً بعضی از استپر موتور ها دارای سر ماردان می باشند و یا دارای اوجاج خاص می باشد شما می توانید با ارائه موتور به تراشکار از او بخواهید تا سر موتور را با دستگاه سی ان سی تراش کاری و به شکل مورد نظر شما درآورد.


27 - استپر موتور - چگونه از سالم بودن حالت فیزیکی استپر موتور مطلع شویم؟

برای دانستن صحت کار استپر موتور از نظر مکانیکی کافیست شفت موتور را به آرامی بچرخانیم شفت باید بر حسب حجم موتور روان بگردد و برای مثال یک استپر موتور ۱۵۰ گرم وزن دارد با استپر موتوری که یک کیلوگرم وزن دارد از نظر چرخش نیاز به قدرت کمتری دارد اما در حالت عادی هر استپرموتور باید به صورت روان بچرخد چنانچه احساس کردید استپرموتور نسبت به حالت عادی کمی سخت تر می چرخد نیاز به یک سرویس جزئی دارد تمام استپر موتورها پس مدت طولانی بلا استفاده بودن نیاز به روغن کاری و سرویس خاص خود باشند برای آموزش چگونگی سرویس استپر موتور شما می توانید به کلیپ های تهیه شده توسط این فروشگاه مراجعه نمایید.


28 - استپر موتور - استپر موتور دارای لرزش در هنگام راه اندازی می باشد علت این امر چیست؟

علت این امر

شامل موارد ذیل می باشد:

الف) احتمال دارد پالس های اعمالی به استپر موتور صحیح نباشد.

ب) احتمال دارد سطح استپرموتور مسطح و محکم نباشد.

ج) احتمال دارد استپر موتور دارای گرفتگی در قسمت روتر خود باشد.


29 - استپر موتور - چگونه می توان تمام پارامترهای یک استپر موتور که پارامترهای تخصصی و فنی آن مشخص نیست را به دست آورد؟

برای به دست آوردن ولتاژ کاری می توانید با اعمال ولتاژ از طریق یک پاور دارای کنترل جریان از کمترین ولتاژ به سمت بیشترین ولتاژ شروع کنید در هنگام افزایش ولتاژ از طریق یک ترکمتر قدرت موتور و جریان عبوری را کنترل نمایید.برای مثال یک موتور ۱۵۰ گرمی ۴ سیم را به یک منبع تغذیه دارای کنترل جریان متصل نموده ایم ابتدا با اعمال ولتاژ دو ولت کار را شروع میکند استپر موتور شروع به حرکت نموده و نزدیک به ۱۵ میلی آمپر جریان می کشد جریان نشان میدهد که هنوز استپرموتور میتواند با ولتاژ بالاتری کار نماید بر حسب تجربه مشخص میشود که استپر موتوری با این وزن و تعداد سیم می تواند تا ۵۰۰ میلی آمپر جریان را طلب نماید با افزایش آرام ولتاژ دو پارامتر دیگر را کنترل می نمایید ۱-جریان نمایشی روی پاور ۲-قدرت موتور وقتی موتور از ولتاژ نامی خود بگذرد به یکباره جریان عبوری به صورت سعودی بالا خواهد رفت و موتور هم به یکباره چندین برابر گرم می شود در اینجا نیاز است که از ولتاژ اعمالی کاسته تا موتور به حالت تعادل برگردد شفت طول شفت قطر موتور از یک کولیس برای دقت بالا و اگر موجود نبود از یک خط کش استفاده نمایید چنانچه شما پاور هوشمند ندارید می توانید از یک منبع تغذیه معمولی و یک مولتی متر آن را در حالت جریان DC تنظیم نموده اید، استفاده نمایید برای روشن تر شدن این موضوع میتوانیداز کلیپ های تهیه شده توسط این فروشگاه استفاده نموده تا موضوع را کاملاً درک نمایید.


30 - استپر موتور - چه تفاوتی بین یک استپر موتور چینی و یک استپر موتور ژاپنی و امثال آن می باشد؟

برای کسانی که طراحی یک قطعه را انجام میدهند و یا تصمیم دارند دستگاه خاصی را مثل یک سی ان سی (CNC) خاص را طراحی نمایند دقت کارکرد صحیح و قدرت کافی از پارامترهای بسیار مهم تلقی می گردد بدیهیست که استپر موتور های برند های ژاپنی ، آلمانی ، آمریکایی، ایتالیایی ، فرانسوی و امثال آن نسبت به استپر موتور های مالزیایی ، چینی ، تایلندی از کیفیت کارکرده بهتری برخوردار می باشد. برای مثال یک استپر موتور ۶ سیم ۱۵۰ گرمی ژاپنی به اندازه یک استپر موتور شش6سیم ۴۰۰ گرمی کارکرد فنی دارد و محصولات فوق دارای دقت بالا گرمای کم قدرت عالی تلفات پایین می باشد برندهای خاص و مشهور معمولا بر حسب کیفیت سیم پیچی که دارند در مقابل اضافه بار جریان بیش از حد اعمال فشار بیشتر در مقابل مشابه های چینی خود مقاوم تر می باشد. متاسفانه در شرایط کنونی تهیه یک برند خاص و با کیفیت در بازارمشکل بوده و استفاده از قطعات چینی  که اغلب کیفیت لازم را ندارند در کیفیت طراحی ها تاثیر گذار بوده و انرژی طراح را هدر میدهد.


31 - استپر موتور - چرا قیمت استپر موتور های این فروشگاه به‌مراتب از همه جا ارزانتر است آیا این موضوع کیفیت استپر موتور ها را تحت تاثیر قرار می‌دهد؟

کیفیت محصولات زرکیت با توجه به ارائه برندهای معتبر دنیا بسیار بالا می باشد چنانچه قیمت این محصولات پایین تر از قیمت بازار میباشد حاکی از آن است که این فروشگاه با در نظر گرفتن خرید مشتری و هزینه ارسال برای مشتری قیمت ها را طوری قرار میدهد که مشتری با تحویل گرفتن این استپر موتور بتواند پروژه خود را با کمترین هزینه انجام بدهد.


32 - برد های آماده - منظور ازبرد های آماده  چیست؟

بردهای آماده که در آن قطعات با ارزش و با کیفیت وجود دارد این فروشگاه آن قطعات را در قالب یک برد کارآمد جهت استفاده مشتری به صورت پروژه ای و یا استخراج قطعات با ارزش با قیمت کمتر از قیمت واقعی ارائه می نماید توجه داشته باشید که تمام بردهای آماده در زرکیت صرفا جهت استفاده از قطعات  آنها  ارائه می گردد. تست قطعات با ارزش توسط فروشگاه انجام می پذیرد و مشتری می بایست با استخراج قطعات و از آنها استفاده نماید.


33 - موتور DC - آیا می توان ولتاژ ورودی یک موتور را نسبت به ولتاژ پیشنهادی شرکت سازنده آن کم یا زیاد کرد؟

 ولتاژ پیشنهادی توسط کمپانی طراح موتور ولتاژی ایده آل  را نشان می دهد چنانچه شما آن را کم کنید و یا ولتاژ آن را افزایش دهید قدرت موتور بیشتر و عمر آن کم میشود. افزایش ولتاژ بیش از حد میتواند موجب گرمای بیش از حد موتور و نیز از بین رفتن آن گردد.


34 - موتور DC -  برای تغییر  جهت گردش  موتور دی سی چه باید کرد؟

با جابجایی سیم های منفی و مثبت موتور می توان  جهت چرخش موتور را تغییر داد بهترین گزینه برای جایی استفاده از یک کلید تبدیلی کلنگی و یا درایوری همچون ۲۹۳ می باشد.جهت اطلاعات بیشتر می توانید به بخش ویدئو های منتشر شده زرکیت مراجعه نمایید.


35 - موتور DC - چگونه می توان اطلاعات فنی یک موتور را به دست آورد؟

بهترین روش برای به دست آوردن قطر موتور قطر شفت و طول  شفت استفاده از کولیس می باشد جهت به دست آوردن ولتاژ کافیست یک آمپر متر دیجیتال صورت سریع به منبع تغذیه و موتور متصل نمایید ولتاژ را آرام آرام افزایش دهیم توجه داشته باشید که در هنگام افزایش ولتاژ در جایی که با افزایش ولتاژ جریان به یکباره دو برابر شود این نشان دهنده ماکسیموم ولتاژ کاری موتور می باشد توجه داشته باشید که این یک ترفند برای به دست آوردن اطلاعات بوده و از نظر علمی جنبه علمی و اصولی ندارد اما بسیار کار آمد است.


36 - هیت سینک - چگونه یک هیت  سینک مناسب تهیه نماییم؟

معمولاً انتخاب هیت سینک با توجه به قطعات مورد نظر می باشد مثلا برای یک ترانزیستور قابلمه ای باید از هیت سینک ای استفاده نمایید که آن را بتوان در محل خاص نصب نمود و برای خنک کردن المان های ترموتیک و سی پی یو ها باید از هیت سینکی استفاده نمود که از طریق یک فن بتواند بیشترین دفع حرارت را از آن انجام داد اما آنچه که بسیار حائز اهمیت می باشد استفاده از هیت سینک با توجه به گرمای  تولید شده توسط المان یا قطعه می باشد مثلاً برای یک آی جی بی تی قوی باید از یک هیت سینک با پرهای نزدیک به هم و بزرگ استفاده نموده تا عمل انتقال حرارت به آسانی انجام شود و یا برای استفاده از یک ماسفت از یک سینک پروانه ای به دلیل باز بودن پره های کشتی جهت افزایش کارایی برودتی آن استفاده گردد.


37 - هیت سینک - یک هیت سینک  به چه اندازه دفع حرارت انجام می دهد؟

بسته به اینکه هیت سینک از چه جنسی باشد مثلا آلومینیوم یا مس که به مراتب ضریب هدایت انرژی  مس از آلومینیوم بیشتر بوده اما به علت ارزان‌تر بودن آلومینیوم و نزدیک تر بودن آن به مس از آلومینیوم بیشتر استفاده می شود آنچه که بسیار مهم است این است که ما با توجه به گرمای تولید شده توسط قطعات الکترونیکی تصمیم بگیریم که هیت سینک  را در کجای پروژه خود استفاده نمایید آیا محیط بسته یا باز است آیا تعداد المان های روی هیت سینک  زیاد است یا کم و آیا تصمیم دارید از یک فن  برای خنک کردن هرچه بیشتر  قطعات استفاده نمایید می دانید  که اگر گرمای تولید شده توسط المان و قطعات الکترونیکی به سرعت دفع گردد راندمان کاری مدار ما بسیار بالا خواهد بود نکته دیگر جنس آلیاژ آلومینیوم می باشد که  به مراتب افزایش راندمان کاری آن بالا خواهد بود تمام هیت سینک های موجود در این فروشگاه کاملا با کیفیت و بسیار تخصصی برای دفع حرارت انواع المانهای الکترونیکی طراحی گردیده است.


سبد خرید (خالی)    

سبد خرید شما خالیست

تعیین خواهد شد ارسال
ریال 0 مجموع

ثبت نهایی سفارش

نماد اعتماد الکترونیکی

مجوز ساماندهی فروشگاه های اینترنتی

logo-samandehi